Bedensel Engelliler Destek Eğitim Programları

Bedensel Engelliler Destek Eğitim Programları

BEDENSEL ENGELLİ DESTEK EĞİTİM PROGRAMI

 

                Bedensel engelliler destek eğitim programı, özel eğitim kapsamında rehabilitasyon merkezlerinde eğitim alan bedensel olarak yetersizliği veya engeli bulunan kişiler için sağlanan bir destekleyici eğitim programıdır.

                Engelli bireylerin sahip oldukları kaba ve ince motor becerileri belirli bir düzeyde sabit tutmak, becerileri geliştirmek ve kurumda bulunan tüm araç ve gereçlerden en etkin şekilde faydalanarak eğitimlerinin devam etmesi ile sağlanır. Öğrencilerimizin yanında bu aşamada fizyoterapisti ve özel eğitim öğretmeni de hazır bulunur.

                Her öğrenci için özel olarak oluşturulmuş bireysel planlar sayesinde, öğrencilerin eğitimi ve gelişimi rahatça takip edilebilir. Her öğrencimizin program sonunda kazanmasını beklediğimiz kazanımlar, programın içeriği ve süresi, açıklamaları ve program sonu yapılacak olan ölçme değerlendirme bölümü modül olarak kayıt edilir.

                Bedensel engelli destek programına alınan kişilerin ek olarak başka engelleri de (zihinsel, işitme, görme) olması durumunda engelin durumuna göre diğer eğitim programlarına da dahil edilir. Bu programlar aylık olarak eşit süreye ayrılır ve yine modüller eşliğinde takibi yapılır.

                Özel Algı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak biz, uzman fizyoterapistlerimiz eşliğinde bedensel yetersizliği bulunan öğrencilerimiz için hazırladığımız destek eğitim programında öğrencilerimiz için en çok verimi alabileceğim yerden başlayarak, onlar için hazırladığımız modül ile gelişimlerini yakından takip etmekteyiz.

                Bedensel engelin yanında ek bir engelinin de bulunması halinde, diğer engelli eğitim programlarımıza da öğrencimizi dahil ederek, özel eğitim sürecinin her anında Özel Algı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezli olmanın farkına varmalarını sağlıyoruz.

Etiketler: bedensel,engelliler,bedensel engelliler,bedensel engelli eğitimi,özel destek eğitimi,Bedensel engelliler destek eğitim programı,Özel Algı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi