Görme Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı

Görme Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı

GÖRME ENGELLİLER DESTEK EĞİTİM PROGRAMI

 

Görme engelliler destek eğitim programı, özel eğitim ihtiyacı duyan az gören ya da total görme engeli bulunan kişileri kapsamaktadır. Görme engeli bulunan her yaştaki bireyler için özel olarak hazırlanmış olan destek eğitim programı bireysel, grup veya bireysel/grup karışık olarak verilir. Bu program görme engelli bireyin kendi talebi, yaşı on sekiz yaşından küçük olanlar için aile talebi ve onayı alınarak, rehberlik ve araştırma merkezlerinin de önerileri doğrultusunda hazırlanır.

Görme engelliler destek eğitim programının sağlıklı bir şekilde ilerletilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Görme engelli bireyin o anki düzeyi ve öğrenme şekli programa başlamadan önce bilinmesi gereken bilgilerdir.

Öğrenme şeklini ve düzeyini bildiğimiz bireyin eğitimini planlarken en kısa zamanda en yüksek performansı nasıl alabiliriz bunu düşünerek eğitim programımızı hazırlamamız gerekir. Amacımıza uygun yöntemi, araç gereç teminini ve doğru materyalin seçimi önem arz etmektedir.

Program basitten zora doğru, yakından uzağa olacak şekilde planlanmalıdır. Özellikle de yapılan çalışmanın bireyin düzeyine uygun, kolay ve anlaşılabilir olması çok önemlidir.

Özel Algı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak görme engelli öğrencilerimiz için hazırladığımız görme engelliler destek eğitim programımız ile görsel, dokunsal ve işitsel algılama becerilerinin gelişmesini hedefliyoruz. Alanında uzman öğretmen kadromuz ile görme engelli öğrencilerimizin hayatlarını daha kaliteli yaşamaları adına hazırladığımız programımız ile gelişimlerine her geçen gün katkı sağlıyoruz.

Etiketler: görme engelliler,görme engelli eğitim programı,görme engelliler eğitimi,Görme engelliler destek eğitim programı,Özel Algı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi,Görme engelli