Psikolojik Danışmanlık

Psikolojik Danışmanlık

Psikolojik Danışmanlık

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK

 

Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerde ve ailelerde psikolojik danışmanlık büyük önem arz etmektedir. Öğrencilere verilen eğitimin etkili olabilmesi için psikolojik danışmanlık hizmeti tamamlayıcı bir programdır. Alanında uzmanlaşmış bir psikolog veya psikolojik danışman sayesinde hem öğrencinin kurumdaki eğitimleriyle hem de öğrencinin aile ortamındaki kişiler ile sağlam ve doğru ilişkiler kurmasını sağlamaktadır.

Aile – öğrenci – öğretmen üçlüsünü birbirine bağlayan ve paralel şekilde ilerleyerek verilen eğitimlerin takibini yapmak için psikolojik danışmanlık hizmeti özel eğitimde verilen eğitimler kadar önemlidir. Psikolojik danışmanlık aile içi ve aile kurum arasındaki ilişkiyi geliştirir, birbirlerine koordineli çalışmalar yapılmasını sağlar.

Özel gereksinimli bireyin yaşadığı sorunları takip edip çözümünü arayan, kurum personeli ve aile bireyleri ile iş birliği yaparak yapılan çalışmaların doğru yürütülmesini sağlar. Kaynaştırma programına alınan ve ilkokula da devam eden öğrencilerin gittikleri okullarında rehberlik servisleri ve dersine giren öğretmenleri ile iş birliği yaparak çalışmaları yakından takip eder.

Gerekli durumlarda aile içinde psikolojik danışmanlık hizmeti veya terapi hizmeti sunabilmektedir. Kurumumuz Özel Algı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bulunan alanında uzman psikolojik danışmanımız sayesinde hem çocuğunuz hem de siz değerli velilerimiz için gereken tüm hizmet ve program takipleri yakından yapılmaktadır.

Ailelerimiz istedikleri zaman psikolojik danışmanımızı ziyaret edebilir, herhangi bir psikolojik danışman ihtiyacı halinde hizmet alabilirler. Özel Algı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak siz değerli ailelerimiz ve öğrencilerimizin her zaman yanında olmak bizler için mutluluk kaynağıdır.

Etiketler: psikolojik danismanlık,psikolojik destek,psikolojik danışmanlık,Özel Algı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi,uzman psikolojik danışmanımız