Türkiyede Bir İlk Özel Online Eğitimi

Türkiyede Bir İlk Özel Online Eğitimi

Türkiyede Bir İlk Özel Online Eğitimi

Özel Eğitim ve Çocuk Gelişimi Uzmanıları tarafından çeşitli sebeplerle kuruma gelemeyen çocukların ailelerine ve öğretmenlerine yönelik online eğitim hizmeti sunulmaktadır.

Online eğitim danışmanlığı ile, Uzmanlarımız çocuğun doğal ortamında evinde anne ,baba, bakıcı veya öğretmeni ile yaptığı etkinliği canlı, sesli ve görüntülü olarak değerlendirme şansı bulunmaktadır. Bu şekilde çocuğun herhangi bir kuruma gelmeden kendini en iyi hissettiği yerde evde, okulda vs. online değerlendirme seansı yapmak mümkün olmaktadır. Kapsamlı yapılan değerlendirme seanslarından sonra ev eğitmenlerine (öğretmen, anne, baba) verilen eğitim programlarının değerlendirilmesi ihtiyaç halinde yeni programın verilmesi ev eğitmenlerinin (öğretmen veya aile üyeleri) ve öğrencilerin sistematik şekilde değerlendirilmesi büyük önem taşımaktadır.
 

Algı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak Türkiye'de ilk olarak online eğitim danışmanlığı hizmeti sunuyoruz.

ONLİNE EĞİTİM DANIŞMANLIĞI AŞAMALARI

AİLE VE ÖĞRENCİ BİLGİ FORMUNUN DOLDURULMASI

Göndereceğimiz bilgi formunu doldurup bize ulaştırın.

GELİŞİM TESTLERİ

Çocuğun performans düzeyini belirlemek amacıyla aile ile yapılacak çocuk gelişim testleri

ÇOCUĞUN CANLI İZLENMESİ

Çocuğun anne, baba, bakıcı veya ev eğitmeni ile etkileşiminin online bir ortamda canlı izlenmesi yolu ile değerlendirilmesi.

AİLE GÖRÜŞÜLMESİ

Aile ile bir görüşme gerçekleştirilip, durum değerlendirmesi yapılması.

UYGUN EĞİTİM

Çıkacak olan gelişim testleri ve online gözlem değerlendirme sonuçlarına göre çocuğa uygun eğitim programının oluşturulması.

SÜPERVİZÖRLÜK

Çocuğa oluşturulan eğitim programına ilişkin maddelerin eğitim videoları ile desteklenmesi ve aileden gelen videolara süpervizörlük edilmesini kapsamaktadır.

Etiketler: online eğitim,online rehabilitasyon eğitimi,online özel eğitim,Özel Eğitim ve Çocuk Gelişimi,Online eğitim danışmanlığı,Algı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi