Misyon ve Vizyon

Misyon ve Vizyon

Kahramanmaraş Algı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi 

ALGI Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 2016 yılında kurulmuştur ve 1400 öğrenci kapasitelidir.

Kahramanmaraş Kurumumuz 1500 m² alan üzerinde son deprem yönetmeliklerine uygun olarak inşa edilmiş olup toplam 2000 m² kapalı alan ile 5 kattan oluşmaktadır.

Algı özel eğitim bünyesinde bulundurduğu 60 adet bireysel eğitim odası, grup eğitim odası,fizik tedavi salonu, oyun ve etkinlik odası, rehberlik servisi, aile danışmanlığı birimi, duyu bütünleme odası, veli bekleme salonu, ve açık oyun alanıyla özel eğitim ve rehabilitasyon sektöründe yeşilikler içinde bahçeleri ve oyun parkı ile özgün olarak projelenmiş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezidir.

Tüm eğitim üniteleri, standartlar üstü geniş kullanım ve yaşam koşullarına uygun olarak çocukların rahat hareket edebileceği, ferah boyutlarda ve özel eğitime uygun renklerde tasarlanmıştır. Yapı malzemelerinde tamamen anti alerjik boya ve döşeme ürünleri kullanılmıştır.

Binanın her katında uluslararası standartlarda tam donanımlı engelli tuvaletleri ve aksesuarları yer almaktadır. Temizlik konusunda da azami derece hijyen kurallarına uyulmaktadır.

Algı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, tam donanımlı  yangın teçhizatıyla birlikte planlanmıştır.Bina içi güvenlik 7/24 kamera sistemiyle korunmaktadır.Bina dışı güvenlik site yönetimi bekçileri ve kamera sistemiyle 7/24 korunmaktadır. Ayrıca veliler çocuklarının eğitimlerini, bekleme salonundan veya evden kamera sistemiyle izleyebilme imkanınına sahiptir.Çağın gerektirdiği son teknoloji ve ekipmanları ile farklı gelişen çocuklarımızın eğitiminde fark yaratacak fizik tedavi odası uzay terapi odası,duyu bütünleme odası,grup eğitim odaları, dil konuşma güçlüğü eğitim odası ile  en iyi kalitede hizmeti sizlere sunuyoruz.

Kurumumuz bünyesinde, alanında uzman eğitim kadromuzun düzenlediği tüm engelli ailelerine ve eğitimcilere açık, engel gruplarıyla ilgili bilgilendirme seminerleri verilmektedir. Seminerlere katılım ücretsizdir.